Dr. Martíno Parselio dėstymo vizitas VDU

2023-10-31

VDU Vytauto Kavolio tarpdisciplininė profesūra pasitiko Danos Gedvilienės fondo svečią Martíną Parselį – lietuvių kilmės technologijų mokslininką, pedagogą ir menininką iš Argentinos.

M. Parselis yra Argentinos Katalikiškojo universiteto ir Buenos Airių miesto universiteto dėstytojas, dirbantis technologijų ir visuomenės srityje. Mokslininko interesai apima socialinį technologijų vertinimą, technologinę kultūrą ir pedagogiką bei technologijų filosofiją.

M. Parselis dėsto Inžinerijos, Humanitarinių ir Socialinių mokslų fakultetetuose. Mokslininkas yra knygų „Dar sentido a la Técnica“ („Suteikiant technikai prasmę“) ir „Tecnologías Entrañables“ („Nuoširdžios technologijos“) autorius. M. Parselis taip pat yra buvęs konsultantas ir verslininkas viešosios komunikacijos technologijų srityje.

2023 m. lapkričio 13-23 d. M. Parselis skaitė paskaitas Humanitarinių mokslų, Menų, Socialinių mokslų ir Informatikos fakultetuose. Lapkričio 21 d. skaitė paskaitą „The multidisciplinary experience. Your degree does not determine you“ VDU Academia cum laude studentams, kurios galėjo klausytis ir kiti VDU bendruomenės nariai bei svečiai. Taip pat lapkričio 17 d. mokslininkas dalyvavo konferencijoje „Dirbtinis intelektas ir švietimo ateitis“, kurioje skaitys pranešimą „Technological culture and education“.

 

 

Dr. M. Parselio vizitą pagal Vytauto Kavolio vardo tarpdisciplininės profesūros vizitų programą Vytauto Didžiojo universitete remia Lietuvių fondo administruojamas Danos Gedvilienės fondas. Kavolio tarpdisciplininė profesūra – bendradarbiavimo programa, skirta kviestinių lietuvių diasporos dėstytojų vizitams VDU. Ja siekiama stiprinti tarpdisciplininį požiūrį studijų programose ir ryšius su lietuvių diasporos akademine bendruomene.