Vytauto Didžiojo universitetas kviečia studijuoti Pasaulio lietuvių istoriją

2024-01-04

Sėkmingai ne vienerius metus VDU studentams dėstomas nuotolinis Pasaulio lietuvių istorijos kursas vėl atveriamas visiems besidomintiems ar norintiems domėtis lietuvių, įsikūrusių už Lietuvos valstybės ribų istorija.

Kurse atskleidžiamose istorijose iškyla pramoninės epochos ekonominiai emigrantai, karo pabėgėliai, pasaulinio lygio sporto žvaigždės, aktyvūs kovotojai dėl Lietuvos nepriklausomybės ir daugelis kitų. Šiame lauke taip pat skleidžiasi daugelio mūsų pačių artimiausios aplinkos žmonių (ne)atrasti likimai. Dalyke aptariami įvairūs pasaulio lietuvių istorijos epizodai leis ne tik suprasti lietuviškos išeivijos, bet pagilins ir populiariosios kultūros, pilietinės visuomenės, pabėgėlių istorijos supratimą, leis ieškoti ir pasakoti savo paties ar artimųjų, bičiulių bei pažįstamų pasaulio lietuvių istorijas… plačiau.

  • Dėsto dr. Egidijus Balandis ir prof. Egidijus Aleksandravičius;
  • Studijų pradžia – 2024 m. vasario 5 diena;
  • Kurso trukmė – 1 semestras;
  • Paskaitos vyks 1 kartą per savaitę;
  • Paskaitų laikas: pirmadieniais, 15:00-16:30 val. (Lietuvos laiku);
  • Kursas dėstomas pilnai nuotoliniu būdu;
  • Galimybė peržiūrėti paskaitų įrašus patogiu laiku;
  • Apimtis – 4 ECTS;
  • Kaina – 180 Eur.

 

Atsiliepimai

„Paskaitose pasakoti lietuvių išeivijos siužetai leido iš naujo įsivertinti, ką mums patiems, kad ir kur gyventume, reiškia tėvynainių svetur palikti pėdsakai ir išlaikyti ar vėl iš naujo kuriami tarpusavio ryšiai. Ryšiai, kurie svarbūs ne tik Lietuvoje gyvenantiems, bet ir šiuo metu gyvenimą plačiajame pasaulyje kuriantiesiems.“VDU studentas Kostas Malakauskas. 2019 m.
Domiuosi šia tema, nes ir mano dabartinė veikla susijusi su diaspora, tad labai svarbu žinoti ir istorinius faktus. Šis kursas suteikė daug naujų įžvalgų ir atskleidė įdomių faktų apie Lietuvos diasporą ir jos raidą. Tai puiki galimybė koncentruotai susipažinti su Lietuvių diasporos istorija. Paskaitos buvo paruoštos ir pateikiamos su vaizdine bei garso medžiaga su kuria buvo galima susipažinti ir po paskaitų. Manau, kad domėjimasis mūsų istorija – Lietuvos ir lietuvių diasporos – leidžia suprasti, kodėl mes esame tokie, kokie esame. Tai leidžia pasaulio lietuvių istorijos faktus vertinti Europos ir pasaulio vystymosi kontekste, o nuo to juk priklauso, kokius sprendimus darysime dabar ir ateityje.Pasaulio Lietuvių Bendruomenės pirmininkė Dalia Henke, 2021 m.