Užsieniečiai Lietuvoje sėmėsi tarptautinės patirties

2016-06-10

2016 m. liepos 7 – rugpjūčio 18 d. jaunimas iš įvairių pasaulio kraštų dalyvavo stažuotėse, skirtose visiems, kuriuos domina Lietuva. Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) ir JAV Lietuvių bendruomenės rengiamose Lietuvių išeivijos stažuotėse (LISS) ir „Summer Internship“ (SIP) programose iš viso šiemet dalyvavo 18 jaunuolių iš JAV, Ispanijos, Čekijos, Baltarusijos, Vengrijos ir kitų šalių.

Programų dalyviai nuo liepos iki rugpjūčio mėn. atliko profesinę praktiką šalies valstybinėse įstaigose, kultūros, verslo, finansų, teisės, turizmo įmonėse, mokysis lietuvių kalbos, pažindinosi su šiuolaikine Lietuva. Šešių savaičių programose vyko ne tik lietuvių kalbos kursai, bet ir apsilankymai Trakuose, Vilniuje, Rumšiškėse, Kauno 9-ajame forte, pažintys su lietuviškais patiekalais ir kino filmais. Viename iš įžanginių renginių studentai mokėsi lietuviškos virtuvės paslapčių – gamino cepelinus.

LISS programa skirta daugiausia iš JAV ir Kanados atvykstantiems lietuvių išeiviams ir lietuvių kilmės užsieniečiams, tuo tarpu SIP programoje priimami užsieniečiai iš viso pasaulio, nebūtinai turintys lietuviško kraujo. Nuo 2014 m. rengiamoje SIP programoje dalyvavo prancūzai, ispanai, vokiečiai, ukrainiečiai, gruzinai, turkai, azerbaidžaniečiai, korėjiečiai ir kitų šalių studentai.

LISS stažuotės organizuojamos jau aštuntus metus iš eilės. Per visus jų rengimo metus Lietuvoje jau stažavosi daugiau kaip 300 jaunuolių iš JAV ir Kanados. Tuo tarpu SIP programa rengiama nuo 2014-ųjų ir yra skirta visiems užsieniečiams – galbūt neturintiems giminaičių Lietuvoje, tačiau susidomėjusiems Lietuva ir norintiems čia įdomiai ir naudingai praleisti laiką.

Studentų stažuočių programos yra didesnio socialinio VDU projekto, vadinamo Pasaulio lietuvių universitetu (PLU), dalis. Abiejų programų tikslas – skatinti Lietuvos ir kitų pasaulio kraštų mokslininkų bei studentų bendradarbiavimą ir kūrybinius mainus, burti lietuvių išeiviją bei pritraukti visus, besidominčius šiuolaikine Lietuva ar jos istorija.

Vytauto Didžiojo universitete stažuočių programų dalyviams buvo įteikti VDU sertifikatai, liudijantys apie sėkmingai atliktą praktiką ir įskaitytus akademinius kreditus, kurie bus atitinkamai įvertinti studentams po vasaros grįžus į savo šalies universitetus.