Lituanistinės studijos mokytojams

2019-02-15

Kiekvieną vasarą Vytauto Didžiojo universitete yra organizuojamos intensyvios lituanistinės studijos, į kurias kviečiami užsienio lietuvių mokytojai, dirbantys lituanistinio švietimo įstaigose (lituanistinėse mokyklose) užsienyje su ikimokyklinio, mokyklinio amžiaus vaikais ir (ar) suaugusiais.

Lituanistinės studijos yra puiki galimybė susipažinti su aukščiausio lygio pedagogų rengimu, siūlomu Vytauto Didžiojo universitete. Tiek tarptautiniai, tiek Lietuvos ekspertai jau keletą metų iš eilės skiria aukščiausius įvertinimus VDU vykdomoms pedagogikos studijoms. Harvardo universiteto laisvųjų menų studijų sistemą Lietuvoje pritaikęs VDU išskirtinį dėmesį skiria tarpdiscipliniškumo principui, kuris akcentuojamas ir įvairias mokslo sritis derinančiose studijų programose.

Lituanistinės studijos, 2019

Vytauto Didžiojo universitete 2019 m. liepos 21 – rugpjūčio 4 dienomis organizuojamos intensyvios lituanistinės studijos, į kurias kviečiami užsienio lietuvių mokytojai, dirbantys lituanistinio švietimo įstaigose (lituanistinėse mokyklose) užsienyje su ikimokyklinio, mokyklinio amžiaus vaikais ir (ar) suaugusiais.

Šių užsiėmimų metu bus tobulinami lietuvių kalbos įgūdžiai, organizuojami didaktikos, ugdymo psichologijos mokymai, aptariami andragoginės veiklos principai. Taip pat siekiama plačiau supažindinti su Lietuvos kultūra, istorija, menu, tradicijomis, socialinėmis aktualijomis, kurios, tikimasi, kūrybiškai įsilies į studijose dalyvaujančių mokytojų dėstomus dalykus, edukacines veiklas.

Be teorinių bei praktinių paskaitų vyks kultūriniai vakarai, lankomos įvairios parodos, gražiausios Lietuvos vietovės.

Kaip užsiregistruoti ir iki kada

Dokumentai į intensyvias lituanistines studijas mokytojams priimami iki 2019 m. kovo 29 d.

Norintys registruotis į VDU organizuojamas intensyvias lituanistines studijas, turi:

  • Būti užsienio lietuviu;
  • Dirbti lituanistinio švietimo įstaigoje užsienyje mokytoju su ikimokyklinio arba mokyklinio amžiaus vaikais ir (ar) suaugusiaisiais;
  • Lietuvių kalbą mokėti ne žemesniu nei pažengusio kalbos vartotojo lygiu (B1).
  • Reikiamus dokumentus siųsti adresu: giedre.barkauskaite@vdu.lt

Pateikiant paraišką būtini šie dokumentai:

Visi norintys dalyvauti VDU organizuojamose vasaros intensyviose lituanistinėse studijose privalo būti susipažinę su informacija apie asmens duomenų apsaugą.

Stipendija

Atrinktiems lituanistinių studijų dalyviams skiriama 15 BSI/mėn. valstybinė stipendija – 285 Eur/mėn. Stipendija yra skiriama tik studijų dalyvio išlaidų padengimui. Kartu atvykstančių šeimos narių ir panašaus pobūdžio išlaidos nėra dengiamos. Taip pat pažymėtina, kad Lietuvos valstybinė stipendija negali būti pridedama prie kitų mainų programose skiriamų stipendijų ar išmokų.

Pažyma

Studijas pabaigusiems dalyviams suteikiama Vytauto Didžiojo universiteto neformalaus švietimo pažyma, kurioje nurodomas išklausytų valandų skaičius (80 val.).

Kontaktai

Visais klausimais dėl studijų programos ir sąlygų kviečiame kreiptis nurodytais kontaktais:

Giedrė Barkauskaitė
Adresas: V. Putvinskio g. 23-416, LT-44243 Kaunas
Tel. Nr.: +370 687 05 218
El. paštas: giedre.barkauskaite@vdu.lt