Lituanistinės studijos mokytojams Vytauto Didžiojo universitete, 2021

2021-02-09

Kiekvieną vasarą Vytauto Didžiojo universitete yra organizuojamos intensyvios lituanistinės studijos, į kurias kviečiami užsienio lietuvių mokytojai, dirbantys lituanistinio švietimo įstaigose (lituanistinėse mokyklose) užsienyje su ikimokyklinio, mokyklinio amžiaus vaikais ir (ar) suaugusiais.

Lituanistinės studijos yra puiki galimybė susipažinti su aukščiausio lygio pedagogų rengimu, siūlomu Vytauto Didžiojo universitete. Tiek tarptautiniai, tiek Lietuvos ekspertai jau keletą metų iš eilės skiria aukščiausius įvertinimus VDU vykdomoms pedagogikos studijoms. Harvardo universiteto laisvųjų menų studijų sistemą Lietuvoje pritaikęs VDU išskirtinį dėmesį skiria tarpdiscipliniškumo principui, kuris akcentuojamas ir įvairias mokslo sritis derinančiose studijų programose.

Lituanistinės studijos 2021

Vytauto Didžiojo universitete 2021 m. vasarą vyks intensyvios lituanistinės studijos, į kurias yra kviečiami užsienio lietuvių mokytojai, dirbantys lituanistinio švietimo įstaigose.

Nuo 2019 m. susijungus Vytauto Didžiojo ir Lietuvos edukologijos universitetams, lituanistinės studijos Vytauto Didžiojo universitete vyksta ne tik Kaune, bet ir Vilniuje.

Vis dėlto, 2021 m. dėl pandemijos situacijos lituanistinės studijos vyks mišriuoju būdu (kontaktiniu būdu Vilniuje, nuotoliniu būdu), jei leis galimybės, jei šalyje bus karantinas, virtualiu būdu. Lituanistinės studijos vyks – 2021-07-17 – 2021-07-31.

Šių studijų metu bus tobulinami ne tik lietuvių kalbos įgūdžiai, bus organizuojami didaktikos, ugdymo psichologijos mokymai, vyks kūrybinės dirbtuvės. Užsiėmimų metu siekiama atvykusius mokytojus plačiau supažindinti su Lietuvos kultūra, istorija, menu, tradicijomis, kurios, tikimasi, kūrybiškai įsilies į studijose dalyvaujančių mokytojų dėstomus dalykus, edukacines veiklas.

Be teorinių bei praktinių paskaitų vyks kultūriniai vakarai, mokytojai bus kviečiami ekskursijose aplankyti Lietuvos liaudies buities muziejų bei nuvykti į Trakus, vyks ekskursijos po Vilnių, studijų dalyviai aplankys Kernavę ir Kauną.

Kaip užsiregistruoti ir iki kada

Dokumentai į intensyvias lituanistines studijas mokytojams Vilniuje priimami iki 2021 m. balandžio 15 d.

Norintys registruotis į VDU organizuojamas intensyvias lituanistines studijas, turi:

  • Būti užsienio lietuviu;
  • Dirbti lituanistinio švietimo įstaigoje užsienyje mokytoju su ikimokyklinio arba mokyklinio amžiaus vaikais ir (ar) suaugusiaisiais;
  • Lietuvių kalbą mokėti ne žemesniu nei pažengusio kalbos vartotojo lygiu (B1).
  • Reikiamus dokumentus siųsti: vilma.leonaviciene@vdu.lt

Pateikiant paraišką būtini šie dokumentai:

Visi norintys dalyvauti VDU organizuojamose vasaros intensyviose lituanistinėse studijose privalo būti susipažinę su informacija apie asmens duomenų apsaugą.

Stipendija

Atrinktiems lituanistinių studijų dalyviams skiriama 292,50 Eur valstybinė stipendija. Stipendija yra skiriama tik studijų dalyviui. Kartu atvykstančių šeimos narių ir panašaus pobūdžio išlaidos nėra dengiamos. Taip pat pažymėtina, kad Lietuvos valstybinė stipendija negali būti pridedama prie kitų mainų programose skiriamų stipendijų ar išmokų.

Pažyma

Studijas pabaigusiems dalyviams suteikiama Vytauto Didžiojo universiteto neformalaus švietimo pažyma, kurioje nurodomas išklausytų valandų skaičius (80 val.).

Kontaktai

Visais klausimais dėl studijų programos ir sąlygų kviečiame kreiptis nurodytais kontaktais:

Vilma Leonavičienė
Adresas: T. Ševčenkos g. 31, 03111 Vilnius
Tel. nr.: (+370) 52758113
El paštas: vilma.leonaviciene@vdu.lt