Postmoderni Lietuva naujoje pasaulio tvarkoje

2021-02-18

XVI-tojo Pasaulio lietuvių mokslo ir kūrybos simpoziumo diskusijų erdvė „Postmoderni Lietuva naujoje pasaulio tvarkoje“.
Moderuoja: Prof. Antanas KULAKAUSKAS, Vytauto Didžiojo universitetas, Lietuva ir Doc. Giedrius ČESNAKAS, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija, Lietuva.
2019 m. lapkričio 16 d.

Diskusijoje svarstoma: kaip Lietuvos geopolitiką keis demografiniai, technologiniai ir migraciniai procesai? Ar pasirinkimas egzistuoja tik tarp nacionalistinio tradicionalizmo ir neoliberalizmu grindžiamos globalizacijos? Koks kelias, kokia politika gali užtikrinti darnią ir tvarią pasaulio, kuriame liktų vietos tautinėms kultūroms, plėtrą? Ar tai apskritai įmanoma? Kur prasideda ir baigiasi Lietuva kibernetinėje, informacinėje ir ekonominėje erdvėse? Ar įmanoma „globali Lietuva“, jei Lietuvoje lietuviai (t.y. lietuviškai kalbantys ir mąstantys žmonės) virstų mažuma? Ar globalizacijos procese Lietuva nevirsta su žmonių kasdieniniais rūpesčiais vis mažiau sąsajų turinčiu, bet stiprią empatiją žadinančiu istoriniu mitu?

Įvadas (1 min.)
{{svg_share_icon}}
Prof. Gintautas MAŽEIKISPasisakymas (15 min.)
{{svg_share_icon}}
Prof. Saulius PIVORASPasisakymas (9 min.)
{{svg_share_icon}}
Dr. Giedrė PranaitytėKultūrinė diplomatija (7 min.)
{{svg_share_icon}}

 

Projektą įgyvendino Vytauto Didžiojo universitetas ir Pasaulio Lietuvių Bendruomenė.
Projektą rėmė Lietuvių fondas.