Liepos 17 dieną prasidėsiantys lietuvių kalbos ir kultūros kursai tęsia savo misiją – suvienyti lietuvių kalbą mylinčius žmones. Į kursus noriai registruojasi aktyvūs užsienio lietuvių bendruomenės dalyviai, savo šaknų dar beieškantys ir beatrandantys žmonės, taip pat ir užsieniečiai, norintys sužinoti apie turtingą ir įdomią Lietuvos istoriją, o galbūt… susikalbėti su iš Lietuvos kilusia antrąja puse.
Lietuvių kalbos ir kultūros kursai – atspirties taškas asmeniniame gyvenime bei virtualus langas į tarptautines galimybes – dalyviai neretai tampa lietuvių kalbos ambasadoriais savo šalyse, užmezga naudingas pažintis, dalyvauja pasauliniuose projektuose, sukuria šeimas.
Kursai Vytauto Didžiojo universitete (VDU) organizuojami jau daugiau kaip 20 metų – Vilniuje ir Kaune – o dabar ir Jūsų namuose ar kur bebūtumėte – nuotoliniu būdu (svarbu tik geras interneto ryšys ir pageidautina – remonto nedarantys kaimynai). Pandeminei situacijai privertus išplėsti nuotolinio mokymosi galimybes, pernai vasarą studentai prie kursų prisijungė iš daugiau kaip 30 skirtingiausių pasaulio šalių. Rengdami kursų programą, taip pat atsižvelgiame ir į skirtingas laiko juostas – paskaitas studentai sėkmingai derina su studijomis ir darbu.
Šią vasarą kursai nuotoliniu būdu organizuojami jau trečią kartą. Laukiame tiek naujų, tiek jau pažįstamų dalyvių. Norime, kad nuotoliniai kursai prilygtų kontaktiniams, todėl organizuojame virtualius apsilankymus Lietuvos muziejuose, Operos ir baleto teatre, rengiame protmūšius, kartu dainuojame lietuviškas dainas, mokomės gaminti šaltibarščius, užsieniečių žaismingai vadinamus „pink soup“, dalyvaujame istorijos, filosofijos paskaitose.
Visuomet pasidomime, kas gi atvedė studentus į mūsų kursus, ir priežasčių išgirstame įvairiausių: lietuvių kalbos svarbą integruojantis į vietos darbo rinką, studijų galimybes, Erasmus+ mainus, Baltistikos centrų mokslo programas, Lietuvoje gyvenančius šeimos narius bei partnerius.
„Lietuvoje gyvenu jau metus, – savo patirtimi dalijasi Verslo logistiką (VDU) studijuojantis meksikietis Antonio. Taigi dalyvavau abiejuose – vasaros ir žiemos – kursuose. Kursų intensyvumas, dėstytojų kūrybiškumas bei galimybė vartoti lietuvių kalbą kiekvieną dieną pranoko lūkesčius. Nekantrauju kuo greičiau išmėginti savo lietuvių kalbos žinias darbo aplinkoje.“
Ne ką mažiau studentus žavi ir kiek neįprasta lietuvių kultūra, apipinta legendomis ir tradicijomis, dėstytojų sukurta jauki mokymosi aplinka, skirtingose laiko juostose ir žemynuose patogus paskaitų laikas, galimybė mokytis pagal turimus kalbinius gebėjimus bei sociokultūrinį kontekstą suskirstytose nedidelėse grupėse.
„Į atmintį įstrigo viena pamoka, kai kalbėjome apie savo augintinius, – su šypsena kursus prisimena Erasmus+ studentas Elias. – Nemeluosiu, lietuvių kalba tikrai nėra viena lengviausių: linksniai, kirčiai, tam tikrų garsų tarimas… Tačiau tai nesutrukdė mūsų dešimties žmonių grupei diskutuoti, dalintis smagiomis istorijomis, užduoti klausimus.“ Austras pamini, kad sulaukęs pasiūlymo dalyvauti tarptautiniame projekte Lietuvoje nesudvejojo ir ėmė ieškoti lietuvių kalbos kursų: „Kalba – puikus būdas pažinti kultūrą.“
Pernai kursuose dalyvavo daugiau kaip 125 studentai iš skirtingų pasaulio kraštų. Šiemet tikimasi dar didesnio dalyvių skaičiaus, tad nepraleiskite progos ir užsiregistruokite į kursus jau dabar.
Visi, norintys pateikti paraiškas stipendijoms, kviečiami registruotis į kursus iki balandžio 11 dienos. Kitiems kursų dalyviams paraiškos forma atvira iki birželio 11 d.
Registracijos formą bei daugiau informacijos apie kursus galite rasti čia: http://balticsummeruniversity.com/