Vizituojančios JAV prof. D. Budrytės paskaitos

2019-05-05

Prof. Dovilė Budrytė Vytauto Didžiojo universitete lankėsi 2018 m. ir 2019 m. pavasario semestruose. Profesorė, dirbanti Gvineto koledže (JAV, Džordžijos valstija) skaitė intensyvaus kurso „JAV vaidmuo tarptautinėje sistemoje“ (angl. The U.S. Role in International System) paskaitas.

D. Budrytė išvyko iš Lietuvos būdama studente ir baigė visų pakopų (nuo bakalauro iki daktaro studijų) studijas JAV. Ji turi sukaupusi didelę mokslinio ir pedagoginio darbo patirtį, nes tyrėjos veiklą vykdo nuo 1996 m., o pedagoginį darbą dirba nuo 2000 metų, yra dirbusi keliuose universitetuose bei turėjusi stažuotes tiek JAV, tiek Europos universitetuose. Tarp jos dėstomų kursų—JAV politika ir tarptautiniai santykiai.

Profesorė domisi atminties politika, trauminėmis patirtimis, nacionalizmu ir gender studijomis. Jos interesų sritys apima lyčių studijas, traumų ir atminties tarptautiniuose santykiuose tematiką ir nacionalizmą, mokslinės publikacijos yra apie lyčių klausimus, mažumų teises ir demokratizaciją Baltijos šalyse.

Pastaruoju metu mokslininkė daugiausiai dėmesio skiria JAV vyriausybei, globaliems pokyčiams ir tarptautiniams santykiams.

VDU plėtodamas Pasaulio lietuvių universiteto platformą kviečia išeivijos dėstytojus prisidėti prie Lietuvos aukštojo mokslo ir studijų kokybės gerinimo, dalinantis gerosiomis patirtimis, kontaktais.