Diskusija „Lietuva, Ukraina ir pasaulis – nuotolinių studijų patirtys ir galimybės“

Tai jau antrasis simpoziumo renginys, tęsiantis įvadinių renginių ciklą ir kviečiantis jau dabar pasinerti į Lietuvai ir pasaulio lietuviams aktualių mokslo, meno ir kūrybos klausimų svarstymą.

Darbas ir studijos vietoje kurioje negali būti fiziškai, jau tapo gerai žinoma tiek darbuotojų, studentų ir moksleivių, tiek ir pabėgėlių bei diasporos bendruomenių patirtis. Tad šiame įsibėgėjimo renginyje stengėmės surinkti ir apibendrinti tiek ankstesnių metų, tiek pandemijos metu patirtas, tiek pačias naujausias, tik užgimstančias nuotolinių studijų patirtis pasaulyje ir Lietuvoje.

Diskusijoje kėlėme klausimus ar sukūrus virtualius universitetų, mokyklų dvynius mūsų gyvenimas galėtų tapti saugesnis, švaresnis, artimesnis? Ar išsaugodami budrumą įstengsime nepamiršti kokie pavojai glūdi nuotolinėse studijose bei kaip neprarasti ryšio su fizine realybe, tuo pačiu apsisaugant nuo virtualios kontrolės pagundų?

Diskusijoje dalyvavo: prof. Gintautas Mažeikis, dr. Darius Klibavičius, Domas Boguševičius, Aistė Žemaitytė, Dominyka ir Darius Jokubauskai, Grėtė Šmitaitė ir Eglė Butkevičiūtė.

Diskusiją moderavo:
Prof. Gediminas Karoblis, Norvegijos mokslo ir technologijos universitetas