VDU lankėsi avangardinio kino „krikštatėvis“ J.Mekas

2013-09-17

2013 m. rugsėjo 18 d. Vytauto Didžiojo universiteto menų galerijoje „101“ (Laisvės al. 53, Kaunas) lankėsi avangardinio kino „krikštatėvis“, poetas ir filmininkas Jonas Mekas. Susitikimo su VDU bendruomene metu garsusis lietuvių kilmės JAV menininkas visą valandą atsakinėjo į susirinkusiųjų klausimus.

Pastarąjį kartą J.Mekas VDU lankėsi prieš 15 metų. Tuomet jam buvo įteiktos VDU garbės daktaro regalijos. Šia proga menininkas pasakė įspūdingą inauguracijos kalbą ir surengė poezijos rinkinio „Semeniškių idilės“ skaitymus.

Jonas Mekas yra Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, įvertintas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Didžiuoju kryžiumi, gausybe tarptautinių kino, literatūros ir kultūros apdovanojimų. Filmininkas vienas pirmųjų pasaulyje išplėtojo dokumentinio kino dienoraščio žanrą. J. Meko kūryba ir veikla padarė didelę įtaką pasaulio kultūros ir kino istorijai bei šiuolaikinei raidai. Praėjusių metų pabaigoje menininkas minėjo savo jubiliejinį 90-ąjį gimtadienį, surengdamas tarptautinio masto parodas Londone ir Paryžiuje.

Po susitikimo su VDU bendruomene „Fluxus” meno judėjimo pradininkas J.Mekas apsilankė menų inkubatoriuje „Fluxus ministerija“ (Jonavos g. 3, Kaunas), kur bendravo ir diskutavo su čia dirbančiais menininkais bei atidarė šviesaus atminimo fotografo A.Naujokaičio parodą „Orvidų sodyba“.

Iškart po viešnagės Kaune filmininkas ir poetas išvyko į Sankt Peterburgą atidaryti grandiozinę „Fluxus“ judėjimui skirtą parodą.