VDU diasporinio ugdymo programos pristatymas

2024-06-18

VDU Pasaulio lietuvių universitetas kviečia Lietuvos ir užsienio lituanistinių mokyklų mokytojus įgyvendinti neformalią diasporinio ugdymo programą „Lietuviškosios tapatybės iššūkiai ir šeimos pasakojimai“ ir dalyvauti nuotoliniuose programos mokymuose.

🌿

Programos pristatymas vyks birželio 26 d. (trečiadienį) 14 val. (Lietuvos laiku), Teams platformoje.

Programą pristatys VDU istorikas ir pedagogas Domas Boguševičius ir VDU Pasaulio lietuvių universiteto koordinatorė dr. Ingrida Dačiolienė.
Renginio nuoroda: https://bit.ly/4bZZWJt

 

Kas tai ir kam skirta?

Tai neformali lietuviškosios tapatybės stiprinimo programa, skirta ugdyti vaiko gebėjimą tapti savo šaknų tyrėju, sieti didžiuosius ir mažuosius pasakojimus, esmingai svarbius formuojantis tautinei tapatybei, suvokti lietuvių pasklidimo pasaulyje istoriją ir šiandieninę lietuvių diasporos situaciją.

👩‍🏫Programa gali papildyti laisvai mokytojo pasirenkamą ugdymo turinio dalį
🏫Tinka Lietuvos ir užsienio lituanistinėms mokykloms
🕑Gali būti įgyvendinama per visus mokslo metus
👧Skirta įvairaus amžiaus vaikams
👍Praktika gyvai ir / arba nuotoliniu būdu
🗓 Pritaikyta darbui vieną kartą per savaitę arba rečiau
📚Išankstinis pasirengimas ar žinios lietuvių diasporos istorijos ir migracijos srityse nėra būtini
💻Nuotolinių mokymų trukmė – 5 val. (2 susitikimai)
👥Nuotolinio darbo grupėje trukmė – 5 val. (2 susitikimai)

Programos sandara

✅Programa sudaryta visiems mokslo metams ir yra skirta įvairaus amžiaus moksleiviams. Ji apima asmeninės genealogijos, šeimos, miesto, šalies istorijų ir lietuvių migracijos temas.

✅ Programą sudaro 12 temų — apie 100 psl. pamokų aprašymų ir priedų, skirtų darbui klasėje gyvai arba nuotoliniu būdu. Priklausomai nuo klasės su kuria dirbama įsitraukimo ir motyvacijos, viena tema gali būti išskaidyta į 3 ar net 4 pamokas.

✅ Užsiėmimai pradedami nuo vietos, kurioje vaikai gyvena, herojų atpažinimo ir jų istorijų. Tai gali būti vieno iš vaikų senelis, ar tos vietos bendruomenės narys, turintis ypatingą, su šalies ar tos vietos reikšmingais įvykiais susijusią istoriją, kurią vaikai turi įminti, reflektuoti ir užrašyti, vėliau tyrinėjant savo šeimos narių istorijas, jų saugomas „paslaptis“.

✅Kitos programos temos kviečia detaliau tyrinėti šeimos istorijas per tėvų ir senelių pasakojimus, daiktų, nuotraukų istorijas, kurti šeimos, vietos bendruomenės, miesto, šalies ir pasaulio įvykių laiko juostą, migravimų maršrutus, pasakojime apglėbiant lietuvių diasporą, pasaulyje išsisklaidžiusius šeimos ar artimos aplinkos narius.

Plačiau apie programą:
bit.ly/43Yzagk

Programos praktikų atsiliepimai

 

 

Mokymosi planas

Nuotolinių paskaitų datos:
🗓️2024 08 23 d., 15-17.30 val.
🗓️2024 09 6 d., 15-17.30 val.
(Lietuvos laiku)

Nuotolinio darbo grupėje datos:
🗓️2024 gruodžio 6 d.
🗓️2025 balandžio 25 d.

 

Programą ir mokymus rengė:
VDU Pasaulio lietuvių universitetas | VDU Švietimo akademija