Užsienio studentai sėmėsi profesinės patirties

2014-07-20

2014 m. beveik trys dešimtys studentų iš užsienio vasaros metu Lietuvoje atliko profesinę praktiką, mokėsi lietuvių kalbos, susipažįno  su šiuolaikine Lietuva. 2014 m. gerokai prasiplėtė stažuočių programos dalyvių geografija – atvyko jaunuoliai ne tik iš Šiaurės Amerikos, bet ir kitų žemynų.

„Nusprendėme neapsiriboti vien Lietuvių išeivijos studentų stažuočių (LISS) programos dalyviais, tad sukūrėme vasaros stažuočių programą „Summer Internship Program“ (sutr. SIP). Joje dalyvauja studentai, nebūtinai kalbantys lietuviškai ar turintys lietuviškų šaknų, tačiau besidomintys mūsų šalimi ir galimybe įdomiai bei naudingai praleisti vasarą“, – apie pasikeitimus pasakojo viena programos koordinatorių Radvilė Lipskytė.

Didžioji dalis studentų – iš JAV, Kanados ir Nyderlandų Karalystės, atvykstantys per Lietuvių išeivijos studentų stažuočių (LISS) programą, kuri vykdoma jau šeštus metus, bendradarbiaujant Vytauto Didžiojo universitetui ir JAV lietuvių bendruomenei. Naujosios SIP programos dalyvių šiemet bus šeši, jie atkeliauja iš Brazilijos, JAV, Vokietijos, Rumunijos, Ukrainos, Turkijos.

Abiejų stažuočių programų dalyviai susitiko įvadinės savaitės metu Vytauto Didžiojo universitete. Čia jie klausėsi universiteto dėstytojų ir absolventų paskaitų apie šiuolaikinės Lietuvos aktualijas, dalyvavo lietuvių kalbos pamokose ir lankėsi jų studijų srityje veikiančiose įmonėse – galimose darbovietėse, kuriose studentams buvo siūloma atlikti praktiką. Šių susitikimų metu jaunieji svečiai susipažino su darbo Lietuvoje ypatybėmis.

Stažuočių programos dalyviams skirta ir speciali kultūrinė-pažintinė programa, kurios metu jie susipažįsta su Kaunu, Vilniumi ir Trakais. Studentai iš užsienio keliavo laivu Nemuno upe, mokėsi gaminti cepelinus, dalyvavo kitose ekskursijose ir užsiėmimuose.

Liepos 10–13 dienomis Visuomenės harmonizavimo parke vyko Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas, kuriame lankėsi ir VDU vasaros stažuočių programos organizatoriai bei dalyviai.

Skirtingose erdvėse lietuvių jaunimas iš viso pasaulio klausėsi ryškių savo srities specialistų pranešimų, dalyvavo diskusijose, karjeros mugėse, laisvai bendravo ir keitėsi kontaktais su Lietuvos verslo, kultūros, mokslo, politikos ir akademinio pasaulio atstovais. Renginį globojo Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Užsienio studentai atvyko į Lietuvą birželio pabaigoje, jų stažuotės baigsis rugpjūčio pradžioje. Rugpjūčio 6 d. Vytauto Didžiojo universitete stažuočių programų dalyviams bus įteikti VDU sertifikatai, liudijantys apie sėkmingai atliktą praktiką ir įskaitytus akademinius kreditus, kurie bus atitinkamai įvertinti studentams po vasaros grįžus į savo šalies universitetus.