Stavangerio lietuvių bendruomenė pasidalino patirtimi

2014-12-18

2014 m. gruodžio 13–14 d. Stavangerio (Norvegija) lietuvių bendruomenėje vyko patirties pasidalijimo seminaras, kuriame dalyvavo VDU projekto LUGIS dalyviai, dėstytoja dr. Giedrė Barkauskaitė ir Vilniaus lietuvių namų mokyklos mokytoja ekspertė Aušra Dambrauskienė.

Pirmąją seminaro dieną buvo atidarytas kalėdinis kaimas prie miestelio bažnyčios, vyko Jėzaus Kristaus gimimo teatralizuotas vaidinimas, kalėdinių rankdarbių mugė. Lituanistinėje mokykloje buvo surengta šeimų šventė, kurios metu dr. G. Barkauskaitė organizavo įvairius kalėdinius žaidimus, susirinkusieji šoko lietuvių liaudies šokius, galėjo stebėti vaikų kalėdinį vaidinimą.

Antrąją dieną, gruodžio 14-ąją, Aušra Dambrauskienė lietuviškoje kavinėje vedė mokytojų seminarą, kurio metu buvo aptartos lietuvių kalbos mokymo priemonės mokytojams ir tėvams. Seminaras baigėsi Sandneso bažnyčioje surengtu kalėdiniu koncertu, kuriame pasirodė vyrų choras (vadovas – Stavangerio lietuvių bendrijos pirmininkas Saulius Trepekūnas, pianistė – lietuvių centro muzikos vadovė Snieguolė Lapėnaitė).

„Lietuvių bendruomenė Stavangeryje yra labai glaudi, puikiai susibendravusi ir norinti kurti ir plėstis, nepaisant svetimos šalies kalbos ar gyvenimo stiliaus. Lietuviškumo išsaugojimas jiems yra labai svarbus ir tai matosi iš mokytojų aktyvumo ir bandymo paaiškinti tėvams ir vaikams, kodėl tradicijų išsaugojimas yra reikalingas jiems patiems ir jų vaikų ateičiai“, – įspūdžiais dalinosi Norvegijoje apsilankęs projekto dalyvis Lukas Motiejūnas.

Pasak L. Motiejūno, Stavangeryje vos atvykusius projekto dalyvius pasitiko Laimutė Skiudulė, viena aktyviausių lietuvių bendruomenės narių, kuri tapo ir svečių gide, supažindinusi juos su lietuvių gyvenimu svečioje šalyje. „Per beveik 15 metų nuo pirmosios emigracijos bangos lietuviai sugebėjo išaugti į puikiai prisitaikiusią bendruomenę, dirba mokyklose, darželiuose, chorų vadovais, įmonės direktoriais ir t. t. Tai buvo puiki proga sugriauti savo stereotipus apie svetur dirbančius emigrantus“, – pažymėjo LUGIS projekto dalyvis.

Plačiau apie LUGIS