Prof. Birutė Galdikas vieša paskaita

2021-11-11

2021 m. spalio 20–26 dienomis Lietuvoje lankėsi pasaulinio pripažinimo sulaukusi lietuvių kilmės mokslininkė, antropologė, primatologė, žymiausia orangutanų tyrinėtoja, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) garbės daktarė, profesorė Birutė Galdikas.

Didžiąją gyvenimo dalį mokslininkė praleido Indonezijoje, kur prieš 50 metų, Borneo saloje, Tandžungputingo nacionaliniame parke įkūrė pirmąjį orangutanų stebėjimo centrą. Jame savo gamtosauginę veiklą prof. B. Galdikas tęsia ir šiandien, dėdama visas pastangas šių primatų ir jų ekosistemos išsaugojimui.

Tyrėjos tėvai, Lietuvą palikę Antrojo pasaulinio karo pabaigoje, kurį laiką gyveno Kanadoje, vėliau – JAV. Nepaisant to, kad prof. B. Galdikas augo svetur, Lietuva jai – artima ir sava, pažįstama iš tėvų kurtos ir juos supusios aplinkos.

Kviečiame pasiklausyti spalio 25 d. Vytauto Didžiojo universitete vykusios viešos prof. B. Galdikas paskaitos, kurioje mokslininkė kalba apie savo veiklas ir patirtis, susijusias ne tik su orangutanais, bet ir gamta apskritai, bei dalinasi įvairiomis gamtosaugos įžvalgomis. Paskaitos kalba: anglų.

Parengta pagal https://www.vdu.lt/