Prof. A. Ragauskas: „XXI a. paradoksai ir iššūkiai švietimui ir ugdymui“.

2022-03-27

2020 m. spalio 21 d. „Intelekto forume“ skaitytas mokslininko, išradėjo, KTU Sveikatos telematikos mokslo instituto direktoriaus prof. Armino Ragausko pranešimas apie XXI a. švietimo paradoksus ir iššūkius.

„Man patiko šio forumo leitmotyvas „mąstyti“, todėl pabandykime pamąstyti, kas yra didysis XXI a. paradoksas? Mano subjektyvia nuomone, tas paradoksas yra susijęs su technologijų plėtra, pirmiausia – su informacinėmis technologijomis. Pabandykime įsivaizduoti, ką reiškia 2 milijardai kompiuterių prijungtų prie interneto tinklo šiandieną šitoje nedidelėje planetoje, kurią vadiname Žeme?

XX a. pradžioje apytiksliai šitoje planetoje gyveno 2 milijardai žmonių. Šiandien mes turime 2 milijardus žmonių kasdieną, ilgesnį ar trumpesnį laiką, prie kompiuterių ekranų. Ką tai reiškia? Ar tai reiškia, kad mes būdami Homo sapiens sapiens „gamtos vaikai“ atsitraukiame nuo gamtos ir panirstame į virtualią realybę?“

Artėjant VDU Pasaulio lietuvių universiteto simpoziumui, kviečiame susipažinti su jau publikuotais aktualiais tekstais ir paskaitomis.