Pirmasis Lituanistinio ugdymo forumas

2021-02-17

Siekiant atkreipti dėmesį į lietuviškosios tapatybės išsaugojimo ir lituanistinio ugdymo situaciją išeivijoje, Vytauto Didžiojo universitetas kartu su LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, LR Užsienio reikalų ministerija, Lietuvos Respublikos Seimo nare Dalia Asanavičiūte, Pasaulio Lietuvių Bendruomenės švietimo komisija ir Lietuvos ambasada Airijoje organizuoja pirmąjį nuotolinį Lituanistinio ugdymo forumą, kuris vyks š.m. kovo 12 d. Zoom platformoje.

Renginio pradžia 14.30 val. Lietuvos laiku.

Renginys yra nemokamas tad visus neabejingus lituanistiniam ugdymui užsienyje, kviečiame prisidėti prie šios veiklos stiprinimo savo pozityviu palaikymu, aktyviomis iniciatyvomis šviesti išeivijos tėvus, dalintis savo patirtimis auginant ar mokant dvikalbius/daugiakalbius vaikus.

Nors lituanistiniam švietimui užsienyje skiriama nemažai dėmesio, statistiniai duomenys rodo, kad tik 5–6 proc. lietuvių vaikų išeivijoje sistemingai mokosi lietuvių kalbos. Formaliojo ir neformaliojo švietimo lituanistines mokyklas šiuo metu lanko apie 10 tūkst. vaikų, tačiau preliminariais duomenimis šiandieninėje lietuvių diasporoje gyvena apie 150 tūkst. vaikų ir jaunuolių.

Ši situacija skatina susimąstyti tiek apie Lietuvos diasporos politikos prioritetus, tiek apie lietuviškumo vertės sampratą bei lituanistinio ugdymo užsienyje stiprinimo svarbą.

Tad renginyje bus keliami klausimai, ar Lietuvos strateginis interesas turėtų būti, kad kuo daugiau lietuvių vaikų ir jaunimo, gyvenančių užsienyje, galėtų mokytis lietuvių kalbos? Kokią paramą reikėtų suteikti lituanistinėms mokykloms ir ar lietuvių kalba yra vertybė? Taip pat, kaip pasiekti tėvus, kurių vaikai nesilanko lituanistinėse mokyklose ir kaip sugriauti egzistuojančius lituanistinio ugdymo ir dvikalbystės mitus?

Maloniai kviečiame prisijungti ir sužinoti, kokia yra šiandieninė lituanistinio ugdymo išeivijoje situacija, kodėl siekiama, kad kuo daugiau išeivijos vaikų kalbėtų lietuviškai ir ko šioje srityje galime tikėtis per artimiausius 4 metus.

Programa PDF formatu

Dalyvauti forume galite Zoom platformoje, kur bus skaitomi pranešimai ir vyks gyvos diskusijos, arba stebėti renginio transliaciją Youtube ir Facebook platformose.

Forumo transliacijos kanalai:

Kaip nepamiršti renginio transliacijos laiko?
Pasižymėkite forumo įvykį Facebook platformoje.

Pranešimai ir gyvos diskusijos vyks Zoom platformoje, kur dalyviai turės galimybę užduoti klausimus raštu. Norinčius dalyvauti šia forma, kviečiame registruotis. ⇓

REGISTRACIJA PASIBAIGUSI


    Renginyje dalyvausiu

    Noriu gauti informaciją apie šio forumo rezultatus ir susijusias iniciatyvas.

    Kviečiame žiūrėti Forumo video įrašą Vytauto Didžiojo universiteto Youtube kanale.