Lituanistinio ugdymo užsienyje tvarumo, stiprinimo ir plėtros gairės

2024-03-19

2024 m. kovo 15 d. gausus bendraminčių būrys jau ketvirtus metus iš eilės pakvietė į Lituanistinio ugdymo forumą, tarp kurio svarbiausių akcentų – neformalių lituanistinių mokyklų stiprybės. Renginys vyko gyvai Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Švietimo akademijoje Vilniuje ir nuotoliniu būdu.

Nuo 2021 m. surengti jau trys lituanistinio ugdymo forumai, kuriais buvo siekiama atkreipti Lietuvos visuomenės ir diasporos dėmesį į lituanistinio švietimo užsienio šalyse svarbą. Šio ketvirtojo forumo metu buvo keliami klausimai: kodėl užstringa lietuvių kalbos mokymas, ką darome dėl vaikų, kurie į lituanistines mokyklas neateina, kas ir kokiame vaiko amžiuje nutinka, kad daug tėvų pasiduoda ir nebemoko lietuvių kalbos? Renginyje taip pat buvo pabrėžtos tos lituanistinių mokyklų stiprybės, kurios dažnai neatpažįstamos: bendradarbiavimas su Lietuvos mokyklomis, gebėjimas jungti skirtingus kultūrinius kontekstus ir įtrauktis.

Atsižvelgiant į Forume aptartas temas ir lituanistiniam ugdymui keliamus ateities tikslus, paskelbtos neformaliojo lituanistinio ugdymo užsienyje tvarumo, stiprinimo ir plėtros gairės, su kuriomis ir kviečiame susipažinti.

 

 

Forumą organizavo:

Vytauto Didžiojo universitetas, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Užsienio reikalų ministerija, Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininkė Dalia Asanavičiūtė, Lietuvos Respublikos ambasada Norvegijos Karalystėje, Pasaulio lietuvių bendruomenės Švietimo komisija, Lituanistinių mokyklų asociacija.

Forumą globoja p. Diana Nausėdienė.