Ketvirtasis Lituanistinio ugdymo forumas

2024-02-19

Siekiant atkreipti Lietuvos visuomenės ir užsienio šalyse gyvenančių tautiečių dėmesį į lituanistinio švietimo užsienio šalyse svarbą, ketvirtus metus iš eilės rengiamas Lituanistinio ugdymo forumas, kurio tema – „Neatpažintos lituanistinių mokyklų stiprybės”.

Plačiau apie forumo temą.

Renginys vyks kovo 15 d. nuo 15 val. Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijoje (T. Ševčenkos g. 31, Vilnius) ir nuotoliniu būdu. Renginio trukmė – 3 val.

 

Forumą organizuoja:

Vytauto Didžiojo universitetas, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Užsienio reikalų ministerija, Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininkė Dalia Asanavičiūtė, Lietuvos Respublikos ambasada Norvegijos Karalystėje, Pasaulio lietuvių bendruomenės Švietimo komisija, Lituanistinių mokyklų asociacija.

Forumą globoja p. Diana Nausėdienė.

Forumas vyks VDU Švietimo akademijoje, T. Ševčenkos g. 31,  Vilniuje ir nuotoliniu būdu (Zoom platformoje). Renginio transliaciją bus galima stebėti VDU Youtube paskyroje.

Registracija į forumą vyksta iki kovo 14 d. 9 val. (Lietuvos laiku).

Maloniai kviečiame registruotis:


  Renginyje dalyvausiu

  Noriu gauti informaciją apie šio forumo rezultatus ir susijusias iniciatyvas.

  * Informuojame, kad visuomenės informavimo tikslais renginyje bus fiksuojamas vaizdas, todėl Jūs galite būti matomi nuotraukose ir vaizdo įrašuose. Šio renginio nuotraukos ir vaizdo įrašai bus skelbiami renginio organizatorių interneto svetainėse ir socialinių tinklų paskyrose bei platinami įvairiose žiniasklaidos priemonėse. Išsamesnę informaciją apie asmens duomenų tvarkymą gali suteikti organizatoriai.

  Pirmasis lituanistinio ugdymo forumas įvyko 2021 m. kovo 12 d. Jame buvo keliami klausimai, ar Lietuvos strateginis interesas turėtų būti, kad kuo daugiau lietuvių vaikų ir jaunimo, gyvenančių užsienyje, galėtų mokytis lietuvių kalbos? Kokią paramą reikėtų suteikti lituanistinėms mokykloms ir ar lietuvių kalba yra vertybė? Taip pat, kaip pasiekti tėvus, kurių vaikai nesilanko lituanistinėse mokyklose ir kaip sugriauti egzistuojančius lituanistinio ugdymo ir dvikalbystės mitus?

  Antrajame lituanistinio ugdymo forume, kuris vyko 2022 m. kovo 19 d. apžvelgti ir įvertinti per pastaruosius metus lituanistinio ugdymo srityje atlikti darbai ir kokie pirmojo forumo deklaracijos punktai buvo paversti konkrečiais darbais. Šio forumo programoje dėmesys buvo skiriamas užsienyje gyvenančių tėvų motyvų dėl lietuvių kalbos perdavimo vaikams psichologinei analizei.

  Trečiajame lituanistinio ugdymo forume, kuris vyko 2023 m. kovo 17 d. akcentuota, kad nors per pastaruosius dvejus metus dėmesys neformaliam lituanistiniam švietimui davė apčiuopiamų rezultatų, tėvų, kurių vaikai galėtų lankyti lituanistines mokyklas, tarpe dar nėra prigijusi nuomonė, kad lituanistinė mokykla yra įdomi, kokybiška ir aktuali. Būtent ši, Lituanistinių mokyklų asociacijos koordinatorės, jau 15-tus metus vadovaujančios Airijos lituanistinei mokyklai „Gintarėlis“, Donatos Simonaitienės mintis ir tapo trečiojo forumo programos ašimi. Siekiant dar labiau atkreipti tėvų dėmesį, šiame forume buvo aptariami kūrybingiausi lietuvių kalbos mokymo būdai, metodų ir priemonių įvairovė bei kokią naudą teikia mokyklų baigimo ir kalbos lygio nustatymo pažymėjimai.

  Rengiama.