Išeivijos studentams įteikti VDU sertifikatai už Lietuvoje atliktą praktiką (video)

2013-07-24

2013 m. liepos 22 d. VDU vyko iškilmingas Lietuvių išeivijos studentų stažuočių (LISS) programos uždarymas. Šįmet sertifikatai už sėkmingai atliktas profesines praktikas Lietuvos valstybinėse įstaigose bei privačiose įmonėse buvo įteikti 32 jaunuoliams iš JAV, Kanados ir Nyderlandų.

Studentai į savo šalis parsivežė ne tik įgytos profesinės patirties bei gausybę įspūdžių, bet ir po penkis akademinius kreditus, kurie bus atitinkamai įvertinti ir įskaityti jų aukštosiose mokyklose. „Ši praktika jaunuoliams atvėrė akis ir padėjo suprasti Lietuvos gyvenimą. Džiugu, kad jie čia nepamatė labai daug skirtumų nuo savo šalių ir suprato, kad jau netolimoje ateityje galėtų gyventi bei dirbti Lietuvoje,” – sakė LISS programos direktorė Rasa Ardytė – Juškienė.

Kaip ir kasmet, šįmet šešių savaičių viešnagės metu išeivijos lietuvaičiai ne tik įgijo profesinės patirties, bet ir turėjo galimybę pažinti šiuolaikinę Lietuvą, atrasti savo lietuviškąsias šaknis, pagilinti lietuvių kalbos žinias. Būsimieji medikai Lukas Žibaitis ir Julija Sirgedaitė džiaugėsi turėję galimybę stebėti bei patys dalyvauti sudėtingose neurochirurginėse operacijose. Techniniu operatoriumi LR Seime dirbusiam Gintui Norvilai teko filmuoti Lietuvoje posėdžiaujančius Europos Parlamento narius bei šalies prezidentę tiesioginiam eteriui, o iš Nyderlandų atvykęs meno istoriją studijuojantis Eduard Hessels džiaugėsi galėjęs padėti surengti Valdovų rūmų atidarymą.

Be įprastinių profesinių stažuočių, šįmet LISS programos dalyviai turėjo galimybę dalyvauti ir kitoje pažintinėje-kultūrinėje VDU tradiciškai vasaromis rengiamoje programoje, skirtoje išeivijos lietuviams – „Refresh in Lithuania”. Intensyvios įvadinės savaitės metu užsienio lietuvaičiai buvo supažindinti su 25-ąsias atkūrimo metines mininčio universiteto istorija, vyko įvairūs susitikimai, paskaitos, ekskursijos. LISS programos dalyviams buvo surengti pažintiniai profesiniai vizitai į daugiau nei dešimt skirtingų įstaigų bei įmonių (Kauno savivaldybę, ligonines, bankus, marketingo įmones, muziejus ir kt.), vyko kultūriniai vakarai.

Tarpinio atsiskaitymo dieną išeivijos studentai turėjo unikalią progą susitikti ir pabendrauti su liepos 15-16 dienomis VDU vykusio Pasaulio lietuvių bendruomenės ir Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos kraštų valdybų pirmininkų suvažiavimo dalyviais. Aktyviausių išeivijos bendruomenininkų ir LISS programos dalyvių susitikimas vyko Kauno rotušėje, kur susirinkusius pasveikino Kauno meras Andrius Kupčinskas ir Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Danguolė Navickienė.

LISS programa – tai jau penketą metų gyvuojantis bendras JAV Lietuvių bendruomenės ir VDU projektas. Planuojama, jog kitąmet šios stažuočių programos dalyvių geografija bus išplėsta ir bus sulaukta praktiką Lietuvoje atlikti norinčių lietuvių kilmės jaunuolių ne tik iš Šiaurės Amerikos ir Europos, bet ir iš kitų žemynų.

Kviečiame žiūrėti Luko Motiejūno videoreportažą apie 2013 m. LISS programą.