Etninės kultūros mokykla lituanistikos ekspertams iš užsienio

2013-07-06

2013 m. liepos 7-21 d. VDU surengta vasaros etninės kultūros mokykla „Lietuvių kultūros atradimai“, skirta įvairių užsienio šalių lituanistikos (baltistikos) centrų dėstytojams ir studentams.
Joje dalyvavo 15 dėstytojų ir 12 studentų iš Sankt Peterburgo, Krokuvos, Poznanės, Liepojos, Rygos, Rėzeknės ir Daugpilio universitetuose veikiančių lituanistikos (baltistikos) centrų.
Vasaros etninės kultūros mokyklos programoje – mokslo populiarinimo paskaitos apie lietuvių tradicinius papročius ir šiuolaikinius jų pokyčius, kasdienę lietuvių gyvenseną, baltų mitologiją, šiuolaikinį folklorą, lietuvių literatūrą, Lietuvos politinę istoriją, šiuolaikinį meną. Taip pat surengtos edukacinės-pažintinės ekskursijos į įvairius Lietuvos etnografinius regionus, vyks lietuvių liaudies šokių praktikumai, amatų mokymas. Mokyklos dalyviai fotografavo Lietuvą ir jos žmones, o baigiantis kursams buvo surengta mokyklos dalyvių nuotraukų paroda.

Viso mokymams bus skirta 100 valandų.

Vasaros etninės kultūros mokykla „Lietuvių kultūros atradimai“ – tai dalis Vytauto Didžiojo universiteto drauge su partneriais vykdomo projekto „Lituanistikos (baltistikos) centrų, lietuvių bendruomenių ir Lietuvos mokslo ir studijų institucijų bendradarbiavimo stiprinimas“.

Etninės kultūros mokyklos „Lietuvių kultūros atradimai“ programa