Dr. Aušros Park vizitai: tarp „Fulbright“ ir pasaulio lietuvių mokslo ir kūrybos simpoziumo

2020-09-10

2011 m. Dr. Aušra Park, laimėjusi prestižinę „Fulbright“ stipendiją, dėstė VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete. Dr. Aušra Park yra baigusi bakalaurą VDU Ekonomikos ir vadybos fakultete, mokslus tęsė Inžinierių koledže Paryžiuje, specializuodamasi strategijoje, finansuose ir marketinge. Magistro studijas akademikė baigė Europos koledže Varšuvoje, studijuodama ES integraciją, Europos saugumo ir gynybos politiką bei ES institucijas.

Vėliau Dr. Aušra Park stažavosi Indianos universitete Politikos mokslų ir Centrinės Eurazijos fakultetuose. Daktaro laipsnį mokslininkė apsigynė Pietų Karolinos universitete, Tarptautinių studijų ir politikos mokslų fakultete. Dr. Aušros Park mokslinių interesų kryptys yra užsienio politika, lyginamoji politika ir tarptautiniai santykiai. 2011/2012 m. m. rudens semestre Dr. Aušra Park dėstė Tarptautinių santykių pagrindus ir Tarptautinę politinę ekonomiką.

2012 m. vasario 21 d. VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas kvietė į VDU vykusią dr. Aušros Park viešą paskaitą „Šiandienos gulagai ir prekyba žmonėmis tarptautiniame kontekste“. Lietuvių kalba vykusioje paskaitoje, kuri buvo skirta plačiajai visuomenei (asmenims, vyresniems nei 12 m.), dr. Aušra Park aptarė prekybos žmonėmis temą – šiais laikais itin aktualią, sparčiausiai pasauliniu mastu plintančią kriminogeninę sritį.

2019 m. lapkričio 16 d. A. Park dalyvavo VDU vykusiame XVI Pasaulio lietuvių mokslo ir kūrybos simpoziume. Mokslininkė skaitė pranešimą „Lietuvos tarptautiniai santykiai ir pasaulio politika: tarp akademijos, smegenų centrų ir diplomatijos varpinių“.

Parengta pagal www.vdu.lt