Diskusija. Lietuva, Ukraina ir pasaulis – nuotolinių studijų patirtys ir galimybės

2022-03-25

Ruošiantis šį spalį vyksiančiam VDU Pasaulio lietuvių universiteto simpoziumui, kviečiame diskusijai apie nuotolinių studijų patirtis Lietuvoje ir pasaulyje.

Diskusija vyks balandžio 7 dieną 17 val. (Lietuvos laiku).

Tai jau antrasis simpoziumo renginys, tęsiantis įvadinių renginių ciklą ir kviečiantis jau dabar pasinerti į Lietuvai ir pasaulio lietuviams aktualių mokslo, meno ir kūrybos klausimų svarstymą.

Darbas ir studijos vietoje kurioje negali būti fiziškai, jau tapo gerai žinoma tiek darbuotojų, studentų ir moksleivių, tiek ir pabėgėlių bei diasporos bendruomenių patirtis. Tad šiame įsibėgėjimo renginyje stengsimės surinkti ir apibendrinti tiek ankstesnių metų, tiek pandemijos metu patirtas, tiek pačias naujausias, tik užgimstančias nuotolinių studijų patirtis pasaulyje ir Lietuvoje.

Diskusijoje kelsime klausimus ar sukūrus virtualius universitetų, mokyklų dvynius mūsų gyvenimas galėtų tapti saugesnis, švaresnis, artimesnis? Ar išsaugodami budrumą įstengsime nepamiršti kokie pavojai glūdi nuotolinėse studijose bei kaip neprarasti ryšio su fizine realybe, tuo pačiu apsisaugant nuo virtualios kontrolės pagundų?

Diskusiją moderuoja:
Prof. Gediminas Karoblis, Norvegijos mokslo ir technologijos universitetas

Dalyvauja:
Indrė Grigaravičiūtė, Scrum Master, Kongsberg Digital AS, Norvegija
Dr. Darius Klibavičius, School of Social Sciences, Cardiff University (edukologijos doktorantūros studijos)
Prof. Gintautas Mažeikis, Vytauto Didžiojo universitetas
Domas Boguševičius, Vytauto Didžiojo universitetas
Aistė Žemaitytė, Vytauto Didžiojo universitetas

Diskusijos įrašas