Baigėsi vasaros stažuočių programa išeivijos lietuviams

2010-08-03

2010 m. rugpjūčio 5 dieną, ketvirtadienį, Vytauto Didžiojo universitete vyko iškilmingas vasaros stažuočių programos uždarymas. Jo metu programos dalyviams buvo įteikti baigimo pažymėjimai, susirinkusieji dalijosi patirtimi ir įspūdžiais.

„Džiugu, kad pozityvumu šioje programoje pasižymėjo tiek darbdaviai, tiek ir patys stažuotojai. Radome įmonių, kurios noriai priėmė net ir lietuviškai nekalbančius praktikantus, o daugelis studentų išreiškė norą ir ateityje bent trumpam sugrįžti į Lietuvą“, – sakė  prof. Auksė Balčytienė.

Profesines praktikas keturios dešimtys stažuotojų atliko Kaune ir Vilniuje – įvairiose valstybinėse įstaigose, ligoninėse, meno kolektyvuose ir nevyriausybinėse organizacijose. Beveik ketvirtadalis jų praktikos vieta pasirinko Vytauto Didžiojo universitetą.

„Stažuotės suteikia išeivijos jaunimui unikalią progą susipažinti su savo srities profesionalais iš Lietuvos. Praktikos metu užsimezga ilgalaikis bendradarbiavimas, o grįžę į namus studentai tarsi tampa Lietuvos „ambasadoriais“, nes savo bendraamžių tarpe skleidžia pozityvias žinias apie šią šalį“ , – apie šių stažuočių naudą pasakojo JAV lietuvių bendrijos vykdomoji vicepirmininkė Birutė Bublienė.

Lietuvių išeivijos studentų stažuočių programos (sutr. LISS) metu lietuvių kilmės jaunimas ne tik įgyja profesinės praktikos Lietuvoje, bet ir tobulina kalbos žinias, artimiau susipažįsta su šalimi. Pirmą kartą ši programa, Lietuvoje vykdoma jau nuo 2005 m., tapo VDU projekto „Pasaulio lietuvių akademija“ dalimi.

Vytauto Didžiojo universitetas stažuotojams padėjo susirasti praktikos vietas, dalį jų apgyvendino universiteto bendrabutyje. Išeivijos studentai galėjo dalyvauti VDU organizuojamose kursuose „Refresh in Lithuania“, kuriuose jų laukė plati Lietuvos pažintinė programa, o prasčiau lietuviškai kalbantys stažuotojai – lankyti kalbos pamokas.

Šios programos studentams įteikti VDU sertifikatai, liudijantys apie sėkmingai baigtą profesinę stažuotę ir įskaitytus akademinius kreditus, kurie bus atitinkamai įvertinti studentui po vasaros grįžus į JAV ar Kanados universitetus.