B. Dvariono kūrybos albumą pristatys lietuvės smuikininkės ir italų pianisto duetas

2017-09-20

Didžiausia pasaulyje klasikinės muzikos įrašų kompanija „Naxos Records“ šių metų pavasarį išleido albumą „Balio Dvariono kūriniai smuikui ir fortepijonui“. Spalio pradžioje šis diskas bus pristatytas Lietuvoje – koncerte, kurį surengs albumo atlikėjai: smuikininkė Justina Auškelytė ir italų pianistas Cesare Pezzi. Koncertas vyks spalio 9 d., pirmadienį, 18 val., Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Didžiojoje auloje (Gimnazijos g. 7, Kaunas). Renginį pristato VDU Pasaulio lietuvių universitetas.

Naujoji kompaktinė plokštelė yra pirmasis albumas Lietuvos istorijoje, kuriame surinkti ir įrašyti visi kompozitoriaus B. Dvariono originalūs kūriniai smuikui ir fortepijonui. Kūrinius surinko ir įrašams paruošė kompozitoriaus sūnus, profesorius dr. Jurgis Dvarionas. Albumą išleidusi įrašų kompanija „Naxos Records“ visame pasaulyje jau išleido daugiau nei 9000 albumų ir nuolat sulaukia pasaulinio pripažinimo ir nominacijų.

„Tai, kad albumą ėmėsi leisti muzikinių įrašų pasaulinė lyderė, rodo lietuvių muzikos pripažinimą ir atlikėjų aukšto meistriškumo įvertinimą. Projektas neabejotinai svarbus Lietuvos muzikos kultūros raidai, nes B. Dvariono kūriniai smuikui ir fortepijonui dar nebuvo išleisti viename albume, kaip užbaigtas rinkinys. Įdomiausia, kad atrastoje nepublikuotoje kompozitoriaus kūryboje nelauktai atsiskleidžia naujos B. Dvariono kaip kūrėjo savybės“, – pasakoja renginio organizatoriai.

B. Dvariono kūrinius naujajame diske kartu su italu Cesare Pezzi atliekanti Justina Auškelytė yra jaunosios kartos lietuvių smuikininkė, apdovanota šalies prezidentų V. Adamkaus ir D. Grybauskaitės padėkomis už muzikinius nuopelnus Lietuvai. Šių metų gegužę ji debiutavo Vienos koncertų salėje „Musikverein Wien“.

J. Auškelytė prestižinėje Niujorko Juilliardo mokykloje įgijo muzikos magistro laipsnį, studijavo Tarptautinėje meistriškumo akademijoje „Incontri col Maestro“, „Lorenzo Perosi“ muzikos akademijoje Italijoje, Graco menų bei Vienos muzikos ir menų universitetuose Austrijoje. Bakalauro laipsnį muzikantė įgijo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, prof. Jurgio Dvariono klasėje. Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijoje J. Auškelytė veda meistriškumo kursus, skirtus pradedantiems smuikininkams.

Smuikininkei pianinu pritariantis Cesare Pezzi yra prestižinio Vittorio Chiarappa apdovanojimo laureatas, Florencijos „Cherubini“ konservatorijos absolventas, joje įgijęs fortepijono atlikėjo magistro laipsnį. C. Pezzi yra koncertavęs įvairiuose festivaliuose Italijoje ir užsienyje, nuolat kviečiamas koncertuoti su Italijos simfoniniais ir kameriniais orkestrais, bendradarbiauti su garsiais muzikantais. Jau daugiau nei dešimtmetį jis koncertuoja su įvairiais kameriniais ansambliais.

„Balys Dvarionas – ryškiausias Dvarionų giminės atstovas, kurio asmenyje susitelkė pianisto, pedagogo, dirigento ir kompozitoriaus talentai. Dėl visų šių savybių menininkas laikomas viena žymiausių lietuvių muzikos gyvenimo asmenybių. Jo kūryba žavi savo romantiniu stiliumi, yra pripildyta lietuvių liaudies dainų dvasios, kuri suteikia ypatingo savitumo jo muzikos stiliui“, – teigia koncerto rengėjai.

Muzikinį albumą „Balio Dvariono kūriniai smuikui ir fortepijonui“ sudaro 15 originalių kompozitoriaus kūrinių, pusė jų įrašyti pirmąjį kartą. Albumo platinimas ir Lietuvos muzikinės kultūros sklaida bus vykdoma visose pasaulio šalyse, kuriose kompanija vykdo savo veiklą, taip pat virtualiose muzikinėse platformose („Spotify“, „Apple Music“, „Google Play Music“ ir kt.).

Albumo pristatymo koncerte bus atliekami B. Dvariono kūriniai „Pezzo elegiaco“ („Prie ežerėlio“), „Sonata-Baladė“, „Impromptu“, „Baladė“, „Allego giocoso“ („Atgijusi freska“) ir J. Brahmso sonata smuikui ir fortepijonui Nr. 2 op. 100.

Renginį remia Lietuvos kultūros taryba ir LR Kultūros ministerija.

Apie atlikėjus