VDU apsilankė išeivijos mokslininkas prof. R. Viskanta

2013-06-05

Birželio 6 d. Vytauto Didžiojo universitete lankėsi vienas žinomiausių Lietuvos išeivijos mokslininkų, Purdue universiteto profesorius Romas Viskanta.

Apsilankymo metu mokslininkas susitiko su VDU rektoriumi prof. Zigmu Lydeka, Mokslo prorektoriumi prof. Juozu Augučiu ir Tarybos pirmininko pavaduotoju prof. Jurgiu Vilemu. Susitikime aptartos bendradarbiavimo, kontaktų užmezgimo galimybės.

Romas Viskanta gimė Marijampolėje, tačiau 1944 m. artėjant Raudonajai armijai su šeima pasitraukė į Vokietiją, dar po penkerių metų – į Stokbridžą (Mičiganas, JAV). R. Viskanta 1955 m. su pagyrimu baigė bakalauro studijas Illinois-Navy Pier universitete, o 1956 m. ten pat – ir magistrantūros. Baigęs studijas, R. Viskanta pradėjo dirbti Purdue universitete, kur tyrinėjo šilumos mainus.

Mokslinę karjerą R. Viskanta pradėjo kaip mechanikos inžinierius Argono nacionalinėje laboratorijoje, dar tebesimokydamas doktorantūroje Purdue universitete. Čia 1960-aisiais jis įgijo daktaro laipsnį, o 1962-aisiais tapo mechaninės inžinerijos profesoriumi. 1986 m. mokslininkui suteiktas nusipelnusio inžinerijos profesoriaus apdovanojimas. 1989–1996 m. R. Viskanta buvo VDU Atkuriamojo Senato narys. Per savo mokslinės veiklos metus R. Viskanta parašė daug mokslinių straipsnių į daugiau nei 50 skirtingų mokslinių leidinių JAV, Europoje ir Japonijoje.