Universitete vyko susitikimas su A. Šileika ir knygos pristatymas

2018-05-11

Gegužės 3 d. Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje-muziejuje vyko susitikimas su Kanadoje gyvenančiu lietuvių rašytoju Antanu Šileika. Renginyje pristatyta jo lietuvių kalba išleista memuarų knyga „Basakojis bingo pranešėjas“.

Rašytojas Antanas Šileika yra penkių knygų autorius, keturios jo knygos – romanai „Bronzinė moteris“, „Pogrindis“ ir novelių knyga „Pirkiniai išsimokėtinai“, memuarai „Basakojis bingo pranešėjas“ – yra išverstos į lietuvių kalbą. Visas savo knygas A. Šileika parašė anglų kalba, pirmiausia jos buvo išleistos Kanadoje, įvertintos tenykščių kritikų ir skaitytojų.

Kalbėdamas apie savo knygų tematiką, autorius sako: „Niekada netikėjau, jog rašysiu lietuviškomis temomis. Kelias į jas buvo vingiuotas, ir supratau, kad tik apie tai galiu rašyti. Visų mano romanų inspiracijos ir veiksmas kyla iš Lietuvos, kuri man atrodė kaip atspindinti visą pasaulį. Esu vaizduotės emigrantas“, – sakė A. Šileika. Dažname interviu ir pokalbyje Kanadoje gimęs ir gyvenantis rašytojas kalba apie savo kintančią tapatybę, kūrybos lietuviškus siužetus ir kontekstus.

Memuarų knygoje „Basakojis Bingo pranešėjas“ Antanas Šileika fragmentiškai dėlioja savo atsiminimų mozaiką, kurioje su humoru yra prisimenama vaikystė, lietuvių įsikūrimo Kanadoje rūpesčiai, jaunystės ir studijų metai, žurnalistinis ir akademinis darbas. Tačiau daugelį knygos pasakojimų sujungia lietuviškoji gija. Tai nutrūktgalviški ir kartu išminties nestokojantys pasakojimai apie tapatybę, emigraciją, nuolatines namų paieškas, pašaukimą, darbą, šeimą ir meną.