Susitikimas-diskusija su Čikagos lietuve rašytoja Egle Juodvalke

2017-09-27

Spalio 3 dieną, antradienį, 14.15 val. vyks susitikimas Čikagoje gyvenančia lietuvių rašytoja, žurnaliste Egle Juodvalke. Kviečiame dalyvauti ir diskutuoti su rašytoja apie kūrybą, išeiviškąsias patirtis, rašymą dviem kalbomis.

Susitikimas vyks VDU daugiafunkciniame mokslo ir studijų centre, V. Putvinskio g. 23, 101 auditorijoje.

Eglė Juodvalkė gimė JAV, debiutavo poezijos rinkiniu „Jei tu paliesi mane“ (1972), poeziją rašo lietuvių ir anglų kalbomis, 2000 m. išleido memuarinį romaną „Cukraus kalnas“. 2002 m. išleista rašytojos dvikalbė poezijos knyga „Veidrodis ir tuštuma“. Naujausiame, 2011 m. išleistame rinkinyje „Sakalai naktį nemiega“ poetė plėtoja rezistencijos temą, Lietuvos partizanų likimo motyvą. Rašytoja dirbo „Laisvės“ ir „Laisvosios Europos“ radijuje. Poetė nuolat dalyvauja Lietuvoje vykstančiuose „Poezijos pavasario“, „Poetinio Druskininkų rudens“ ir kituose literatūriniuose renginiuose.

Drauge su PLB fondu E. Juodvalkė yra įsteigusi savo tėvo, išeivijos visuomenininko Antano Juodvalkio stipendiją, kuri ne vienerius metus yra skiriama VDU studentams. Fondui baigus savo veiklą rašytoja vienintelė šios stipendijos mecenatė.