Rudenį VDU vizituos filosofas Saulius Geniušas

2022-07-27

2022 m. rudenį Vytauto Didžiojo universitete lankysis Honkongo kiniškajame universitete dirbantis filosofas dr. Saulius Geniušas. Mokslininkas ne tik ves paskaitas, kaip V. Kavolio tarpdisciplininės profesūros programos dėstytojas, tačiau ir dalyvaus VDU Pasaulio lietuvių universiteto simpoziume.

Dr. S. Geniušas filosofijos bakalauro studijas baigė Vilniaus universitete, vėliau žinias gilino McMaster universitete Kanadoje, Kiolno universitete Vokietijoje. Disertaciją, kuriai buvo suteiktas Hans Jonas apdovanojimas, apsigynė New School universitete Niujorke. Prieš prisijungdamas prie Honkongo kiniškojo universiteto, dirbo James Madison universitete JAV, kaip asistuojantis profesorius.
Filosofas domisi hermeneutika, filosofinė antropologija, estetika, tačiau geriausiai yra žinomas fenomenologijos srityje. 2020 m. anglų kalba pasirodžiusi knyga „Skausmo fenomenologija“ (The Phenomenology of Pain, Ohio University Press) sulaukė didelio susidomėjimo ir buvo apdovanota prestižiniu Edward Ballard prizu, suteikiamu išskirtiniams darbams fenomenologijos srityje. Prieš metus Lietuvoje buvo išleista naujausia S. Geniušo knyga „Kas yra skausmas?“ (2021, Phi knygos). Šią recenzavęs Dalius Jankus sako, kad ji „vainikuoja autoriaus ilgamečius tyrinėjimus ir pratęsia „Skausmo fenomenologija“ įžvalgas“. 1

Prieš susitikimus rudenį, kviečiame pasiklausyti pokalbio, kuriame Saulius Geniušas kalba apie skausmą fenomenologijos kontekste: jo pobūdį ir reikšmę žmogaus gyvenimui.

 

 

Dr. Sauliaus Geniušo vizitą Vytauto Didžiojo universitete remia Vytauto Kavolio vardo tarpdisciplininė profesūros vizitų programa, o stipendiją įsteigė Lietuvių fondo administruojamas Danos Gedvilienės fondas. Kavolio tarpdisciplininė profesūra – bendradarbiavimo programa, skirta kviestinių lietuvių diasporos dėstytojų vizitams VDU. Ja siekiama stiprinti tarpdisciplininį požiūrį studijų programose ir ryšius su lietuvių diasporos akademine bendruomene.

 

1 Jonkus, D. 2022, „Understanding Pain“, Problemos, 101, 132–136. https://doi.org/10.15388/Problemos.101.11