Antano Šileikos knygos „Basakojis bingo pranešėjas” pristatymas

2018-04-26

Gegužės 3 d., ketvirtadienį, 16 val. kviečiame dalyvauti susitikime su Kanadoje gyvenančiu lietuvių rašytoju Antanu Šileika. Bus pristatoma jo šiais metais lietuvių kalba išleista memuarų knyga „Basakojis bingo pranešėjas“. Renginys vyks Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje –muziejuje ( S. Daukanto g. 25, III aukštas.)

Rašytojas yra penkių knygų autorius, keturios jo knygos – romanai „Bronzinė moteris“, „Pogrindis“ ir novelių knyga „Pirkiniai išsimokėtinai“, memuarai „Basakojis bingo pranešėjas“ yra išverstos į lietuvių kalbą. Visas savo knygas Antanas Šileika parašė anglų kalba, pirmiausia jos buvo išleistos Kanadoje, įvertintos tenykščių kritikų ir skaitytojų. Kalbėdamas apie savo knygų tematiką autorius sako: „Niekada netikėjau, jog rašysiu lietuviškomis temomis. Kelias į jas buvo vingiuotas, ir supratau, kad tik apie tai galiu rašyti. Visų mano romanų inspiracijos ir veiksmas kyla iš Lietuvos, kuri man atrodė kaip atspindinti visą pasaulį. Esu vaizduotės emigrantas.“ Dažname interviu ir pokalbyje Kanadoje gimęs ir gyvenantis rašytojas kalba apie savo kintančią tapatybę, kūrybos lietuviškus siužetus ir kontekstus.

Memuarų knygoje „Basakojis Bingo pranešėjas“ Antanas Šileika fragmentiškai dėlioja savo atsiminimų mozaiką, kurioje su humoru yra prisimenama vaikystė, lietuvių įsikūrimo Kanadoje rūpesčiai, jaunystės ir studijų metai, žurnalistinis ir akademinis darbas. Tačiau daugelį knygos pasakojimų sujungia lietuviškoji gija. Tai nutrūktgalviški ir kartu išminties nestokojantys pasakojimai apie tapatybę, emigraciją, nuolatines namų paieškas, pašaukimą, darbą, šeimą ir meną.

 

Renginį organizuoja:

Prezidento Valdo Adamkaus bibliotka-muziejus
VDU Lietuvių išeivijos institutas